27Lut

Repliki Zegarków Vacheron Constantin Patrimony Perpetual Calendar

Wieczny kalendarz z dziurkaczem genewskim

Są zegarki, które bardziej niż inne ujawniają dobry gust i kulturę zegarmistrzostwa. Jednym z przykładów jest Perymualny kalendarz Patrimony repliki zegarków Vacherona Constantina: ponieważ jest to skomplikowane, pewne, ale nie wszystkie.

W rzeczywistości estetyka (= oparta na racjonalnej prostocie) i subtelne wykończenia potwierdzają, jak ważne są szczegóły w zegarmistrzostwie. Ponadto mechanika chce swojej roli. W rzeczywistości luksusowy zegarek wznosi historyczny ruch, jeden z najsławniejszych manufaktur.

Gwarancja Geneva Punch

Nie bez powodu jest on ozdobiony Piórem Genewskim. Jest to prestiżowe uznanie, zakorzenione w wielkiej tradycji zegarmistrzowskiej, która od 1601 roku jest siedzibą potężnej korporacji.

Założona w 1886 roku w celu ochrony lokalnej produkcji przed podrabianiem, jest rodzajem marki DOC lub PGI, która gwarantuje pochodzenie i jakość. Na początku była to pieczęć umieszczona przez „Bureau de contrôle facultatif des montres des Genève” na ruchach, które reagowały na precyzyjne wymagania konstrukcyjne.

Jego regulacja, kilkakrotnie zmieniona w ciągu ostatniego stulecia, aby dostosować się do zmienionych technologii, została zaktualizowana w 2011 roku.

W rzeczywistości dodano szereg reguł, które rozszerzają certyfikację zegarka jako całości. Istnieją kryteria zgodności, które wpływają nie tylko na ruch (= ze wszystkimi jego komponentami i modułami uzupełniającymi).

Istnieją również kryteria dotyczące utylizacji i części niemechanicznych. Na przykład, pierścienie otaczające są oceniane, oprócz ogólnych cech gotowego zegarka.
Co gwarantuje certyfikat Geneva

Dziś certyfikat należy do TimeLab. Jest to fundacja badawczo-rozwojowa kontrolowana przez szwajcarskie państwo, które obejmuje oficjalny organ wydający (Geneva Punch Office), a także wykonuje zadania kontrolne.

Zatem kontrole przeprowadzane na całych okazach, a nie na próbce, dotyczą nieprzepuszczalności, precyzji działania, funkcji i autonomii ładunku.

Niech będzie jasne: bardzo precyzyjne zasady narzucone przez homologację, dziury w rubinach muszą być polerowane, a także głowy winorośli – nie są podyktowane maniakalnym perfekcjonizmem jako celem samym w sobie.

Dlatego mają na celu lepszą funkcjonalność prognozowaną w przyszłości.

Obecnie nie można tu wymienić wszystkich rygorystycznych procedur, dokładnie wymaganych parametrów technicznych. Zamiast tego należy podkreślić, że certyfikacja nie może dotyczyć tylko jednego zegarka lub określonej kolekcji.

W rzeczywistości, Geneva Punch implikuje długoterminową strategię, a repliki zegarków sztywny protokół wymaga znacznych wysiłków, nawet na poziomie inwestycji. Tak bardzo, że kilka domów łączy się w kolejności alfabetycznej: Cartier, Chopard, Louis Vuitton, Roger Dubuis (dla całej produkcji) i Vacheron Constantin, w rzeczywistości, który uzyskał pierwszy w 1901 roku.
Funkcje Perpetual Calendar Vacheron Constantin Patrimony


Zbudowany z gwarancją trwałości i niezawodności, Kalendarz Perymual Patrimony został uruchomiony po raz pierwszy w 2011 roku i ponownie zaproponowany w tym roku w nowej wersji, od września w sklepach (12500 €).

Polerowane różowe złoto (41 mm średnicy) i opalowa twarz w kolorze łupkowym podkreślają jego formalną równowagę i nienaganną elegancję.

Ponadto należy zwrócić uwagę na zwężający się profil, z ramki świetlnej i doskonałą symetrię liczników na tarczy z zastosowanymi indeksami, w kolorze złotym.

Ruch jest taki sam jak zawsze: model Kaliber 1120 QP, jeden z najbardziej znanych wiecznych kalendarzy, wysoko ceniony przez entuzjastów.
Szczegóły

Mechanik z automatycznym zwijaniem, złożony z 276 elementów zamontowanych na 36 rubinach, jest ultra płaski, ma tylko 4,05 mm grubości.

Zegarek jest w stanie utrzymać te pomiary, nawet jeśli składa się z dwóch zachodzących na siebie części: podstawowego ruchu i modułu komplikacji.

Pierwszym z nich jest kaliber 1120, z kolei ultra płaski, wyposażony w wahacz Gyromax z częstotliwością 19 800 obrotów na godzinę.

Drugi zawiera wskazówki astronomiczne, w tym fazy księżyca, i nie wymaga ręcznej korekty przynajmniej do 2100.

Wybór jest bardzo precyzyjny. W rzeczywistości, według gregoriańskiego reguły Kalendarz: „rok jest rokiem przestępnym, jeśli liczba jest podzielna przez 4, z wyjątkiem świeckich lat (tj podzielna przez 100), które są skoczyć tylko rok, jeśli są podzielne przez 400”.

Skrupulatne wykończenia Kaliber 1120 QP są oczywiste z przypadku. Niektóre przykłady? Obciążnik Perlage, mosty w Côtes de Genève z wygładzone rogach i bokach prasowane, Koła brosse Soleil, oscylujące masy szkiele- i ozdobiony charakterystycznym Croce di Malta.

Wreszcie, wieczne liczniki kalendarzy pokazują dzień tygodnia (o godz. 9), wskazanie miesięcy w czteroletniej skali oraz, w środku, lata przestępne (o godzinie 12), datę (o godzinie trzeciej) i okno fazy księżyca (o godzinie 6).

Kalendarz Perpetual Calendar repliki Vacheron Constantin Patrimony to prawdziwy klejnot precyzji i techniki, a także doskonały pod względem estetycznym. Marki tego typu zawsze potrafią zaskoczyć i osiągnąć sukces, na jaki zasługują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *