23Lut

Repliki Rolex Datejust II: Oyster Perpetual Datejust 41

Repliki zegarków Rolex to luksusowy zegarek najwyższej jakości. Powszechna opinia jest taka, że ​​repliki Rolex nigdy się nie zmienia, mówiąc: „To, co działa, nie zmienia się”. Ten sposób myślenia opiera się na pierwszym wrażeniu na tych zegarkach i często polega tylko na estetyce.

Zamiast tego są to precyzyjne wybory techniczne. W rzeczywistości służą one zagwarantowaniu prawidłowego funkcjonowania zegarka w czasie. Ponadto oferuje możliwość odsprzedaży. Pierwsze wrażenie, w przypadku świata Rolex, może prowadzić do złych wyborów1

The Olyster Perpetual Datejust 41: funkcje

Konkretnym przykładem jest Oyster Perpetual Datejust 41 zaprezentowany w 2018 roku w Bazylei, a mianowicie stalowy. Efekt déjà-vu może istnieć, ale jest tylko pozorny.

CASE: Oyster, w białym Rolesorze (stal i złoto 904L)
18-karatowa biel; 41 mm).
LUNETTA: moletowany.
CORONA: Śruba dokręcana, z podwójnym układem
Podwójne hydroizolacje, dostosowane.
SZKŁO: szafir przeciwodblaskowy, szkło powiększające
Cyklop w dniu.
ŁYŻKA: śruba dokręcona.
NIEPRAWIDŁOWOŚĆ: 10 atmosfer.
WYBIERZ: niebieski, palec wskazujący, dłoń,
Wyświetlacz o wysokiej czytelności Chromalight z
długotrwały niebieski materiał luminescencyjny,
okno daty o 3.
RUCH: mechaniczny z automatycznym zwijaniem, kaliber 3235,
Perpetum rotor, paramagnetyczna niebieska spirala Parachrom,
Schwytanie Chronergy, rezerwa chodu około 70 godzin,
Superlatywowy certyfikat stopera
(dokładność -2 / + 2 sekundy dziennie).
BRANSOLETA: Oyster (3 rzędy), pełne ogniwa, ze stali 904L.
BUCKLE: Oysterclasp ze składanym zapięciem i przedłużeniem
Quick Easylink 5 mm.
CENA: 8.700 euro.

Choć pod względem estetycznym wydaje się identyczny z pozostałymi modelami marki, istnieją ważne innowacje techniczne. Pierwszy to kaliber produkcyjny 3235. To ruch wprowadzony w 2015 roku przez Rolex. Marka gwarantuje większą dokładność i precyzję.

Jeśli w modelu Day-Date 40 w wersji platynowej lub złotej jest wersja 3255; w 2016 r. Rolex repliki zegarków ponownie wybiera innowacje. Aby to zrobić, wybiera nowy kaliber 3235 w Datejust 41, stalowy z ramką i centralnym ogniwem złotej bransoletki.

W 2017 r. Głównymi innowacjami w zegarkach Rolex były referencje ze stali. Są one dostępne w dwóch wersjach: 8.700 € z ramką z białego złota – na tych zdjęciach – i 6850 € w modelu ze stali.

Ta „wartość dodana” poprawiła dokładność, ale trudno go zobaczyć gołym okiem.

Ponieważ nowy ruch Rolex, z najwyższym stopniem certyfikacji, zapewnia dokładność -2 / + 2 sekundy dziennie. Różnica wynosi najwyżej jedną minutę na miesiąc.

Dokładność ta jest przedstawiona w optymalnych warunkach (w tym, co nie wymaga konserwacji 3/5 roku ma znaczenia) o stałym i prawidłowego poziomu naładowania sprężyny znajdującej się w cylindrze.

Pozostała autonomia nie może spaść poniżej 30% całości, ponieważ są to zmienne, które działają na luki dziennej. Jeśli przyjdziesz do -4 / + 6 sekund dziennie, limity nałożone przez COSC (The Contrôle Officiel Suisse des chronometru), będzie traktowany tak samo jak zegarek doskonałości precyzją.

Niestety tak nie jest. Jeśli pociągnąć do linii kilometr i ostatecznie wychodzi 5 cm bańki, okrzyki w dół, jeśli przegrasz lub dodać niecałe 5 minut miesięcznie, są gwarantowane gwizdki.
Wszystkie innowacje Rolex w tym modelu

Zmęczeni technicy Rolexa zrobili duży wysiłek na froncie kaliber 3235.

Aby zapobiec zewnętrzne zakłócenia regulator narządów, spowodowane przeszkadzające elementy (takie jak zmiany temperatury i magnetycznych), technicy przyjęły spirali wahacza (Parachrom) stałych.

Wykonany jest z określonego stopu niobu, cyrkonu i tlenu. Jest to mała opatentowana „nić”, koloru niebieskiego, o przekroju prostokątnym 20 cm, zwiniętym na sobie w zaledwie 1 cm średnicy. Ma często 50 mikronów i 150 szerokości, ale ma fundamentalną rolę.

Inżynierowie również zoptymalizowany spływu (system przetwarzający przeróbek wahacza i spirali przekształcając je w obrót przekładni do charakterystycznego dźwięku Tic-Tac), christened Chronergy realizzandone ponadto kotwicę i obraca się z niklu i fosforu. W ten sposób zegarek ma całkowicie zrewolucjonizowane serce, które, jak wspomniano, bije w stalowej zbroi.

O tym materiałem, w końcu, do tych, którzy mówi, że w domu Rolex replika Non tam prawie nigdy nie są znaczące innowacje na pewno będzie miło wiedzieć, że w tym roku dostawy modeli stalowych zostały przeniesione do maja. To także nowość, która wymagała istotnego przeprogramowania produkcji.
Rolex Datejust 2: siła klasyka połączona z nowoczesnością

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *