21Lut

Repliki Cartier Santos 100: historia i modele kolekcji

Historia Repliki Cartier Santos 100: jego narodziny

Cześć wszystkim! Dzisiaj my revieworologi.it chcemy opowiedzieć Ci o interesującym luksusowym zegarku, eleganckim i wyrafinowanym. Zegarek został zaprojektowany i wyprodukowany przez Cartiera. Dokładnie przejrzymy modele Cartier Santos 100.

Cartier Santos 100 to kolekcja repliki zegarków stworzonych z okazji 100. rocznicy powstania pierwszego Cartiera Santosa. Jak i dlaczego powstaje ten zegarek?

Model repliki Cartier Santos urodził się w 1904 roku, zegarek został wykonany przez Louisa Cartiera w 1904 roku jako prezent przyjaźni dla lotnika Alberto Santosa-Dumonta.

Alberto Santos-Dumont był lotnikiem pochodzenia brazylijskiego, synem bardzo bogatej i pełnej pasji rodziny lotu. W tym czasie lotnik i dziedziczka wielkiej fortuny, uczęszczał do salonów dobrego Paryża.

Wewnątrz tych salonów nic się nie działo, ale rozmawialiśmy o jego przygodach i jego sportowym duchu. W tym środowisku poznaje Louisa Cartiera, z którym nawiązuje przyjaźń. Podczas jednej z wielu imprez, w których obydwaj wzięli udział, Santos-Dumont poprosił Louisa Cartiera o zegarek, który mógłby skonsultować nawet w locie, ponieważ nie było to możliwe w przypadku klasycznych modeli kieszeni.

Tak więc w roku 1904 repliki Cartier dał swojemu przyjacielowi pierwszy model Cartiera Santosa na świecie. Zegarek ten miał niezwykły kształt geometryczny, prostokątny z zaokrąglonymi narożnikami i widocznymi śrubami na pierścieniu. Początkowo Cartier nie chciał skomercjalizować zegarków na rękę, ponieważ byli sceptyczni co do ich praktyczności i siły sprzedaży.

W rzeczywistości zegarki, które nie były włożone do kieszeni, uważano za dziwne. Jednak w 1911 r., Widząc zmianę na rynku zegarków, postanowiono wprowadzić na rynek swój pierwszy Cartier Santos, który stanie się emblematem firmy. Tak bardzo, że na cześć jego 100 lat, model został ponownie zaproponowany w nowoczesny sposób, ale szanujący klasyczne kanony stylu podanego przez Louisa Cartiera.
Model repliki Cartier Santos 100 z referencją W20106X8

Wśród nowoczesnych modeli repliki Cartier Santos 100 znajduje się referencja W20106X8. Zegarek ten wyposażony jest w klasyczną ośmiokątną obudowę z zaokrąglonymi narożnikami. Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej i mierzy 44,2 na 35,6 mm.

Tarcza jest wykonana ze srebrnego opalu, a dłonie są luminescencyjne, aby świecić nawet w najciemniejsze godziny. ręce są w czarnej utlenionej stali i mają kształt gladiatora. Tarcza zegarka jest zamknięta w wyrafinowanym i bardzo odpornym szafirowym krysztale.

Ruch zegarka jest mechaniczny z automatycznym nawijaniem, model jest ostatecznie wodoodporny do 100 metrów. Bransoletka zegarka jest aligatora i ma potrójną składaną klamrę.

Cena modelu z referencją W20106X8 wynosi 6200 euro.
Santos 100 Cartier Ref. W20126X8

Również Santos 100 z referencją W20126X8 ma ośmiokątną obudowę ozdobioną syntetycznym spinelem. Na ramce zegarka można podziwiać wkręty, które wyróżniają styl modelu.

Odwołanie to prezentuje kobiecy styl, dzięki bransoletce w różowej skórze z aligatora. Tarcza jest zawsze w srebrnym opalu z luminescencyjnymi dłońmi w kształcie glasio i rzymskimi znacznikami godzin. Ruch jest mechaniczny z automatycznym zwijaniem, a zegarek jest wodoodporny do 100 metrów.

Cena Santos 100 W20126X8 wynosi 6200 euro.
Cartier Santos 100: numer referencyjny W20107X7

Referencja W20107X7 jest dostarczana z ośmioboczną obudową ze stali nierdzewnej, a ramka wykonana jest z rafinowanego 18-karatowego różowego złota. Model ma ruch mechaniczny z automatycznym zwijaniem i jest wodoszczelny do 100 metrów.

Zegarek wyposażony jest w srebrną, opalową tarcze ze znacznikami rzymskiej godziny i świecącymi dłońmi. Bransoletka wykonana jest ze skóry aligatora i posiada potrójną klamrę wykonaną z 18-karatowego różowego złota i stali.

Cena referencyjna Santos 100 W20107X7 wynosi 8.400 eur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *