09Sty

Officine repliki zegarków panerai 5 lab id luminor 1950 carbotech

I na tym się nie kończy: niektóre części ruchu wykonane są z włókna węglowego, a ćwiartka to kanapka, tak że na podstawie pokrytej materiałem luminescencyjnym położona jest tarcza (odpowiednio wywiercona w celu utworzenia wskaźników liczbowych) ułożona za pomocą nanorurek węglowych. umieszczona pionowo, technika powlekania zdolna do pochłaniania 99,97% promieni świetlnych. Absolutna czerń, wyalienowany efekt, którego początkowo nie rozumieją oczy.

A ponieważ nie można drukować niczego na obróbce nanorurek węglowych, logo repliki zegarków Panerai i model są wygrawerowane bezpośrednio na wewnętrznej stronie szkła ochronnego, a następnie poddane podwójnej obróbce antyrefleksyjnej, wewnątrz i na zewnątrz.

Po przypomnieniu sobie, że ruch jest mechaniczny z ręcznym nawijaniem, z trzydniową autonomią i względnym wskaźnikiem umieszczonym na obudowie, oraz że nieprzepuszczalność jest gwarantowana do 10 atmosfer, to jasne, że ten repliki zegarków jest kandydatem na świętego Graal dla entuzjastów techniki awangardowej stosowany do zegarmistrzostwa.

Z repliki zegarków Panerai Lab-Id Luminor 1950 Carbotech będzie produkowany tylko z 50 próbek: cena, biorąc pod uwagę, że są to zegary przeznaczone do wejścia w historię mikromechaniki, jest stosunkowo niska: 50 000 euro. Oto wszystkie szczegóły.
Beczka

Beczka (jedna z dwóch) repliki Panerai Lab-Id pokazuje długą i grubą sprężynę, która będzie wtedy w stanie dostarczać energię i moment obrotowy na całkowitą autonomię, oczekiwaną przez trzy dni. Komponenty zostały potraktowane wariantem procesu DLC (Diamond Like Carbon), który zmniejsza tarcie tak bardzo, że nie są konieczne obecność rubinów i punktów smarowania. Rozwiązanie techniczne przeznaczone do rozprzestrzeniania.
Sztanga

Duży rocker (o średnicy 13,2 mm) pracuje przy 21.600 wibracji / godzinę. Zwróć uwagę na obecność rubinu w systemie przeciwwstrząsowym: cały ruch jest zamontowany tylko na 4 rubinach. W celu zmniejszenia tarcia wiele składników zostało poddanych obróbce DLC, ale inne, takie jak koło wychwytowe (po prawej) wykonane są z krzemu. Należy zauważyć, że kotwica w krzemu jest pozbawiona dwóch tradycyjnych ostrzy rubinowych.
autonomia

Wskaźnik rezydualnej autonomii, widoczny przez iluminator z szafirowego szkła z tyłu. Jest to złożony system różnicowy, który „słyszy” moment obrotowy dostarczany przez dwie beczki i przekształca go w ciągłe wskazanie. Również w tym przypadku obserwator techniczny jest zaskoczony brakiem rubinów. Przelotowe otwory na szpilki (są dwa otwory po prawej stronie zdjęcia) pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób nie są przewidziane punkty smarowania.

Ruch

Ruch w ogólnym ujęciu. Wpływa na niemal całkowity brak rubinów, które normalnie służą do zmniejszenia tarcia i zapewnienia, że ​​kołki wykonane ze stali nie odkształcają, poprzez ich zużywanie, otwarte otwory w mosiądzu zwykle stosowane do płyty i mostów. Mosiądz jest używany do jego odporności na pola magnetyczne. W tym kalibrze wszystko zmienia się, a kołki pokryte węglem pracują w otworach wyłożonych tym samym zabiegiem

Pokrętło
Pokrętło Lab-Id Luminor 1950 Carbotech jest wykonane, podobnie jak w innych modelach Officine Panerai replika, z płytą bazową, pokrytą materiałem luminescencyjnym, na którym jest zamocowane, wiercone w celu utworzenia indeksów, a następnie malowane. W Lab-Id w miejscu farb znajduje się obróbka nanorurek węglowych stworzonych do pokrycia wnętrza teleskopów. Prawie absolutna czerń, ponieważ zabieg absorbuje 99,97% promieni świetlnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *