08Sty

HISTORIA Repliki Zegarków FRANCK MULLER

Urodzony w 1958 r. W Chaux-de-Fonds w Szwajcarii, od włoskiej matki i szwajcarskiego ojca, Repliki Zegarków Franck Muller rozpoczął swoją przygodę w świecie zegarków bardzo wcześnie, dochodząc do sedna ich mechanizmów.
W 1981 roku wstąpił do słynnej szkoły zegarmistrzowskiej w Genewie, odnotowując wkrótce swój talent i tworząc doskonałą reputację, do tego stopnia, że ​​domy aukcyjne i kolekcjonerzy z całego świata przysłali mu swoje skarby, które mają zostać odrestaurowane.
Po tym okresie poświęconym renowacji zaczyna tworzyć unikalne zegarki, które noszą jego imię i mają skomplikowane Repliki Zegarków mechanizmy stworzone przez niego całkowicie.
W 1983 r. Światowa premiera należy do Tourbillon, w 1986 r. Do Tourbillon z godzinami skoków, w następnym roku do Tourbillon z minutowym przekaźnikiem, do którego w 1989 r. Dodano funkcję Perpetual Calendar.

W 1992 roku Repliki Zegarków Franck Muller stworzył najbardziej skomplikowany zegarek na świecie i założył swoją firmę Franck Muller Génève; kilka lat później otworzył nowy zakład administracyjny i zakład produkcyjny w Genthod, niedaleko Genewy, aw 1998 r. rozpoczął ekspansję logistyczną firmy, z tzw. „Strażnicą”, w której koncentrują się wszystkie fazy realizacji zegara: koncepcja , projektowanie, tworzenie, prototypowanie, badania i rozwój, formowanie, montaż itp. Ta miejska strona nie tylko utrwala tradycyjną tradycję zegarków, ale otwierając drzwi do zwiedzania, pozwala wszystkim odwiedzającym odkryć cuda procesu produkcyjnego. szwajcarskiej manufaktury. W tym samym roku powstaje World Watchmaking Presentation, targi poświęcone branży zegarmistrzowskiej, która odbywa się w „Watchland”.
W 2001 roku jesteśmy świadkami debiutu pierwszej kolekcji biżuterii repliki Franck Muller, charakteryzującej się jakością, oryginalnością i niepowtarzalnym wzornictwem. W tym samym roku na targach Haute Horlogerie pojawiły się dwie nowe marki: Pierre Kunz i Ecw.
W 2002 roku, z okazji dziesiątej rocznicy produkcji, narodził się model Revolution Tourbillon, który również zasługuje na tytuł „Mistrz komplikacji”.
Z połączenia nowoczesnego stylu ze szwajcarską tradycją rodzą się modele Franck Muller, słynące z kreatywności i oryginalności, które je odróżniają: od tonneau, poprzez kolorowe numery (Color Dreams) do Crazy Hours, z godzinami zaaranżowanymi nieregularne w tarczy. Wśród najbardziej znanych modeli: Casablanca, Long Island, Conquistador, Sahara, Master Bunker, Master Square.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *