01Mar

Georges Kern O czym można się spodziewać po Breitling replika w nadchodzących latach

Chociaż Breitling replika może wydawać się stosunkowo prostą marką, ze swoim poświęceniem dla niezwykle niszowego segmentu dużych pilotów, ci z nas, którzy lubią to robią, z zaskakująco szerokiej gamy powodów. W Breitling replikadoszło do przełomowych zmian w 2017 r., Które zgłosiliśmy zgodnie z planem: firma została sprzedana CVC Capital Partners za około 840 mln EUR w kwietniu 2018 r., A prezes IWC replika, Georges Kern, ogłosił, że dostał się do Breitling w Lipiec 2017 … a te zmiany, wraz z zaskakującą nową kolekcją Navitimer 8 (tutaj relacje z wiadomości) wzbudziły wiele pytań w zainteresowanych umysłach fanów Breitling. Przyleciałem do Nowego Jorku, aby wysłuchać, co Georges Kern ma do powiedzenia na temat jego priorytetów i krótko- i długoterminowych planów, porozmawiać z dyrektorem kreatywnym Guyem Bovem i przeprowadzić wywiad z Timem Saylerem, nowym dyrektorem ds. Marketingu marki, aby uzyskać lepsze wyniki. zrozumienie, dokąd zmierzają rzeczy.

Dobrą wskazówką co do szczegółów i głębokości rewolucji w Breitling jest mój trwający 1,321 słów, nieedytowany projekt Gmaila, wypełniony notatkami, które robiłem podczas tych rozmów: wyraźnie, w przeciwieństwie do większości innych szwajcarskich marek luksusowych, było mnóstwo nowych rzeczy do powiedzenia nam i, przez nas, wszystkim, którzy czytają. Bez ceregieli.

Większy nacisk na obszerną historię Breitling replika

Ten kawałek nie byłby zaskoczeniem dla żadnej innej marki – prawie wszystkie te duże robią (i przesadzają) to w tym momencie. Jeszcze lepszym wskaźnikiem znaczenia nowo odkrytego przez Breitlinga zainteresowania przeszłością jest fakt, że najlepiej sprzedający się model w ciągu ostatnich 12-15 miesięcy, i słyszałem to zarówno na imprezie, jak i ze źródeł detalistów, Jest to jedyne w czasie Superocean Heritage II (szczegółowe informacje na ten temat i jego ruchy Tudorów tutaj). Jest to model silnie przeciwstawiający się temu, z czego marka jest najbardziej znana, jako powściągliwy (-ch), inspirowany stylem vintage, 3-drożny zegarek nurkowy, bez skrzydłowego logo firmy Breitling, dostawcy współczesnych chronografów.

W tej chwili nie możemy wiele zdziałać: fale się zmieniły, a duża część kupujących zegarki (tj. Ludzie, którzy faktycznie kupują zegarki) zwróciła się w stronę tradycyjnych, prostszych i dobrze wyglądających ofert od wielkich marek. W słowach Kern’a: „Ludzie wracają do korzeni, chcą prostszych, mniej błyszczących, uspokajających produktów, muszę odpowiedzieć na potrzeby klienta i realia rynku”. To smutna rzeczywistość dla tych z nas, którzy kupują zegarki dla własnej rozrywki, a nie dla zapewnienia sobie bezpieczeństwa – na osobistą uwagę, zgadzam się z oceną Kern’a i chcę tylko dodać, że widzę zegarek vintage lub vintage-remake z wielka marka jako jedyny najbardziej pocieszający zegarek, jaki można dziś kupić.

Nie zamierzam wdawać się w szerszą dyskusję na temat modnego trendu – w moim umyśle pojawił się artykuł o cechach, ale jeszcze się nie skończy – ale dodam, że ludzie prawdopodobnie odwołują się do starych rzeczy, nie tylko z powodów, o których wspomniał, ale ponieważ większość współczesnych ofert jest albo nudna (nie są one już współczesne, gdy są takie same, jak 10, 15, a nawet 20 lat temu, tylko w różnych kolorach!) lub jeśli są rzeczywiście nowe, są słabymi projektami . Nie zgadzam się z pomysłem, że wszyscy kupują repliki zegarków stare reedycje, ponieważ dodają otuchy. Kupują to, ponieważ jest to dla nich nowe. Gdyby wielkie marki winne wniknęły w swoje własne archiwa i porzuciły cały talent, jaki dziś mają na pokładzie, wprowadziły inteligentnie zaprojektowane, dziś nowoczesne rzeczy, to na pewno dobrze by się z nimi zgodziły.

Wiele osób kupuje vintage nie dlatego, że vintage jest stary, ale dlatego, że nudzą go quasi-nowoczesne rzeczy, które widzą w oknach zegarmistrzowskich od 15 lat i chcą czegoś nowego – i odświeżająco nowego, dla wielu, jest vintage , coś, czego jeszcze nie posiadali, ponieważ byli zajęci kupowaniem współczesnych rzeczy w czasach, kiedy miały do ​​tego jakąś nowość. Rozumiem, że sprawy nie są tak proste, ale mocno stoję w przekonaniu, że jest to pustka w pięknie wykonanych, prawdziwie nowych zegarkach, które popychają wielu w starannie wyselekcjonowane roczniki, ponieważ starannie wyselekcjonowane stare wersje są lepsza okazja będzie proporcjonalna, codzienna do noszenia i w przeciwieństwie do produktów widzianych w każdym innym oknie sklepu przez ostatnie 20 lat. W każdym razie, wracajmy na właściwe tory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *